4. Tydzień Zwykły

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w  skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i  złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w  chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte w Lisewie Kościelnym o 9.00 i 18.00, w Dźwierzchnie o 11.00 i 16.30.

3. W Dźwierzchnie 2 lutego odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu Początek po Mszy o 11.00 zakończenie przed mszą o 16.30.

4. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o  liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Chorych i starszych odwiedzę od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi w Dźwierzchnie od 15.45 do 16.25. W Lisewie Kościelnym od 17.20 do 17.55. Od godz. 20.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Lisewie Kościelnym od 20.00 do 20.45 okazja do spowiedzi a następnie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Bóg zapłać za ofiary, a szczególnie za Deklaracje na 2022 i 2023 r.: od Państwa Chlewickich z Będzitowa, Wysockich z Rucewka oraz Danuty i Jacka Wesołowskich z Lisewa Kościelnego.