Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj przeżywamy święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po mszach o godz. 10.00 i 12.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszam też po tych mszach na wspólne rodzinne kolędowanie

2. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszami świętymi.

4. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło przygotowane przez ministrantów. Po mszy świętej ministranci będą tę kredę i kadzidło rozprowadzać przy wyjściu z Kościoła a złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby służby liturgicznej. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

5. Zapraszam chłopców do zgłaszania się do służby ministranckiej.

6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w sobotę po wieczornej mszy św.

7. W tym tygodniu patronują na,: we wtorek – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu i macedonizmu.

8. Bóg zapłać za ofiary a szczególnie za Deklarację za 2023 r. od Janiny i Kazimierza Mochańskich z Rucewa, ofiarę na Kościół od Państwa Kobus z Rucewka oraz ofiarę od jednej osoby z Lisewa Kościelnego.