Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą.

2. Dzisiaj również przeżywamy XVI Dzień Dziękczynienia. Po mszach zbiórka do puszek na wykończenie świątyni Opatrzności Bożej.

3. W najbliższy czwarte będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązkowym. Msze Świętej jak w niedzielę. W Dźwierzchnie po mszy o godz. 10.00 procesja ulicami Dźwierzchna. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. W Lisewie Kościelnym procesja Bożego Ciała po Mszy Św. o godz. 12.00. W Lisewie Kościelnym powrócimy do trasy do Szkoły. Pierwszy ołtarz we wjeździe Państwa Nowickich (Będzitowo), drugi na schodach przy plebanii (Będzitówek), trzeci w przy figurze Pana Jezusa (Rucewko) a czwarty w szkole przy figurze Matki Bożej (Lisewo Kościelne). W Lisewie Kościelnym w środę po południu z parkingu przykościelnego będzie można zabrać brzózki. Na każdy ołtarz przypadać będą dwie brzózki.

4. Nabożeństwa czerwcowe: w poniedziałek w Lisewie Kościelnym o 19.30 przy figurze Pana Jezusa, we wtorek w Będzitówku przy figurze Pana Jezusa o godz. 19.30, środę, piątek i sobotę w kościele po wieczornych Mszach Św, w niedzielę po mszach o 10.00 i 12.00.

5. Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna Oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych a w niedzielę po Mszach o 10.00 i 12.00 procesje eucharystyczne wokół kościoła.

6. W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne z Lisewa Kościelnego będą miały swój Biały Tydzień do soboty włącznie. Msze święte o godz. 18.00.

7. Za tydzień w Lisewie na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie się odbywała Rocznica I Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi dla dzieci przeżywających rocznicę pół godziny przed mszami świętymi.

8. Do dzisiaj trwa Komunia Święta wielkanocna.

9. Bóg zapłać za ofiary.