34. Tydzień Zwykły

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży.

2. Po Mszach o godz. 10.00 i 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj w Dźwierzchnie katechezy dla kandydatów do bierzmowania w Dźwierzchnie po mszy o 10.00, w Lisewie po Mszy o 12.00.

4. Przypominam, że w razie nieobecności na katechezie dla bierzmowanych kandydaci w ciągu miesiąca będą musieli pisemnie opracować omawiany temat katechezy i zaliczyć go u Księdza Proboszcza. Materiały do opracowania będą zamieszczone na stronie parafialnej (www.parafialisewo.pl)

5. Na stoliku są wyłożone kartki na wymienianki roczne. Ofiary za wymienianki przeznaczymy na tegoroczne inwestycje w parafiach.

6. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

7. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w  troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, składam serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

8. Dzisiaj składka budowlana w Lisewie Kościelnym.

9. W tym tygodniu wspominamy: w wtorek – Świętą Cecylię patronkę muzyki kościelnej; czwartek – Świętego Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

10. Wtym tygodniu od poniedziałku do piątku jestem na rekolekcjach kapłańskich. W sprawach pilnych i potrzebach zastępuje mnie ks. Krzysztof z Pęchowa

11. Dzisiaj święcimy opłatki, które będą dostępne po mszach świętych w zakrystii. Ofiary za opłatki przeznaczymy na tegoroczne inwestycje w parafiach.

12. Od następnej soboty będą dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

13. Bóg zapłać za ofiary, szczególnie za składkę budowlaną w Dźwierzchnie. Dziękuję również za życzenia imieninowe oraz Paniom Magdalenie Ratajskiej, Agnieszce Wolskiej i Państwu Słomka za pomoc w przygotowaniu terenu wokół kościoła i świątyni do odpustu parafialnego.

14. Parafia w Dźwierzchnie ma nowe konto: PKO 81 1020 4115 0000 9102 0244 2192. Stare konto jest nieaktualne